Kiknek szól a képzés?
- Cégvezetők és tulajdonosok
- HR vezetők, toborzási vezetők
- Szervezetfejlesztők
Formátum: oktatótermi képzés, 1 nap
Jelentkezési határidő: 2023. november 30.
Ár: 120.000 Ft + ÁFA, ami korlátlan étel-, ital- és kávéfogyasztást is tartalmaz.
1. BEVEZETÉS - Milyen HR-jellegű kihívásokkal küzdenek ma a szervezetek?
- Növekvő fluktuáció, amely folyamatos toborzási igényt generál, megnehezíti a vállalati kultúra építését és a szervezet kollektív tanulását.
- Az intenzív fejvadászat rendkívül költséges és kontraproduktív, hiszen szétzilálja a szervezetet további elvándorlást okozva.
- A tapasztalt munkaerő egyre kevésbé érhető el hagyományos munkaviszonyban, helyette atipikus formák terjednek: home office, remote working, flexible working, freelancing, outsourcing.
- Az IT outsource csak egy szép kifejezés arra, hogy a vállalatok elveszítik a digitális jövőjüket jelentő magkompetenciákat.
- Az atipikusan foglalkoztatottak nehezen integrálhatók a szervezetbe és a kultúrába, de lemondani róluk akár már rövid távon is versenyhátrányt jelent.
- A fluktuáció, a home office, a távmunka és az outsourcing növekedése fellazítja a szervezetet, megnehezíti a kultúraépítést, a kompetenciamenedzsmentet és a kapacitástervezést.
- A növekvő fluktuáció és az atipikus munkavégzés ellen dolgozni igen költséges és hiábavaló erőfeszítéseket igényelne. Helyette célszerű lenne olyan szervezeti architektúrát kialakítani, amely nem ellenáll a változásnak, hanem meglovagolja és versenyelőnnyé alakítja azt. Ez a következő-generációs szervezeti architektúra az Augmented-Connected Workforce (ACWF).
2. EGY ÚJ FOGALOM - Augmented-Connected Workforce
A legújabb 'Gartner Top 10 Strategic Technology Trends for 2024' riportja szerint a közeljövő egyik legfontosabb fejleménye lesz, hogy a vállalatok rákényszerülnek a szervezetük fellazítására és kiterjesztésére messze a jelenlegi komfortzónájukon kívülre.
- Az új generációs szervezeti architektúra rétegei messze kiterjesztik a vállalati kultúrát és a HR menedzsment eszköztárát a hagyományos szervezetek határain túlra.
- Az egyes szervezeti rétegek integrációját fejlett digitális eszközök biztosítják.
- Az új szervezeti architektúrát implementáló vállalkozások versenyelőnyre tesznek szert a szükséges munkaerő és kompetenciák magasabb fokú birtoklása révén.
3. KUTATÁS - Saját fókuszcsoport-kutatásunk eredményei
- Mik a különböző generációk karriercéljai?
- Milyen okokból váltanak munkát a különböző generációk?
- Milyen faktorok mentén választanak új munkahelyet?
4. ÉLMÉNY - Employee experience
Érdemes belátni, hogy a munkáltatói márkáért felelős csapatok az employer brand összetevőinek 80%-ra nem képesek hatást gyakorolni, hiszen a technológia, a vízió, a stratégia, az üzleti eredmények, az ügyfelek, a vezetők személye, a kultúra és a belső folyamatok kívül esnek a tevékenységük rádiuszán.
Amennyiben valódi hatást szeretnénk elérni szükségünk lesz egy új koncepció bevezetésére, a munkavállalói élmény tervezésére, amely folyamatot a legfelsőbb szinteken kell támogatni és koordinálni.
5. TOBORZÁS - Emberközpontú toborzás
Milyen a jó toborzás?
- Vonzóbb és gyorsabb, mint a versenytársaké.
- Az igazi értékekre szűr.
- Belátja, hogy ami nálunk toborzás az a másik oldalon munkakeresés, amit támogatni érdemes.
- Nem hagyja a munkát az utolsó pillanatra, elkerüli a kétségbe esett fejvadászatot.
- Folyamatosan építi a talent poolt, amit bevon a kompetencia menedzsmentbe és a kapacitástervezésbe is.
- A szabadúszók és alvállalkozók toborzását nem hagyja a beszerzési osztályokra.
6. ESZKÖZPARK - Az ACWF-t támogató taktikák és technológiák
- Kiterjesztett kompetencia menedzsment
- Kiterjesztett pool menedzsment
- Kiterjesztett kapacitástervezés
- 3D teljesítményértékelés
- Közösségépítés
- Gamification rendszerek
- Back-office workflow-ok kiterjesztése